cz cz cz
clovek

MŮJ ÚČET

BLACK LIST

Tato stránka se bude zabývat případy porušování platných předpisů a zákonů na ochranu zvířat proti týrání. Každý může upozornit na případné excesy a nezákonné jednání osob. Identita oznamovatele takového jednání nebude samozřejmě zveřejněna. Je zapotřebí uvést maximum informací, (fotodokumentace) pro ověření stavu věcí. Akce, kde budou prokazatelně a opakovaně porušovány platné předpisy, nebo bude bude docházet k týrání zvířat, mohou být po prošetření Státní veterinární správou zakázány. S veterinárními lékaři a pracovníky na úseku Ochrany zvířat budeme ve spojení.

Barbora F. – nespolehlivý zákazník

 

7.3 Objednávka od Barbora F.

 

7.3. Dobrý den , moc se omlouvám ale potrebovala bych objednavku zrusit. Agamka mi začala zimovat . Děkuji

 

7.3. Objednávka stornována

 

8.3. Moc Vám děkuji 🙂 hned až se probudí tak objednám určitě od Vás. Hezký den přeji ?

 

9.3. Další totožná objednávka od Barbora F.

Objednané zboží

 Produkt  Množství   Sazba DPH   Cena za kus   Částka DPH   Cena celkem 
Lsa100 – Saranče stěhovavé – Locusta migratoria subadult, 100 ks 1 15% 191,- Kč 28,65 Kč 219,65 Kč
Typ dopravy: Poštovné a balné (dobírka) 21% 124,- Kč 26,04 Kč 150,- Kč
Bez daně Daň Celkem
Celkem 315,- Kč 54,69 Kč 370,- Kč

Odběratel

Jméno: Barbora
Přijmení: F.
Kontaktní osoba: Barbora F.
Ulice, číslo:
Město: Most
PSČ: 43401
Email:
Telefon:
Odběr: Dobírka

 

9.3. Náš dotaz… Dobrý den, nevím, jak tomu máme rozumět. Včera jsme stejnou objednávku na vaše přání stornovali. Jde o nedopatření, nebo tato objednávka platí?

 

10.3. Dobrý den , moc se omlouvám . Objednávka platí. Vypadal že bude zimovat ale kdYž jsem se podívala přes deku zda spí tak na mě koukal takže nakonec nezimujeme.

 

Následně objednávka odeslána ve středu na uvedenou adresu. Dodatečně vychází najevo, že telefon, který dotyčná uvedla nejspíš neexistuje.

 

Ve čtvrtek první pokus pošty o doručení – adresát nezastižen. Posíláme upozornění na uloženou zásilku. Telefon sms nepřjímá, mail ano.

V pátek další upozornění na uloženou zásilku, tentokrát i na telefon, který dotyčná uvádí při svých bohatých aktivitách na internetu s tím, že může zásilku převzít i v sobotu.

Bez reakce a bez vyzvednutí  zásilky.

Snad se nám podaří dostat zásilku co nejdříve zpět a škoda vznikne jen na poštovném a zbytečné práci. Paní (slečna) asi nebude zcela v pořádku. Neuvědomuje si, že uzavřením objednávky a souhlasem s obchodními podmínkami nastává nějaký právní vztah. Nebo se spoléhá na to, že nikomu nebude stát za to, žalovat ji za vzniklou škodu. Ta záležitost by se ve finále mohla dostat až k exekuci jejího majetku.

Otázkou zůstává důvod, k takovému jednání. Asi ji baví dělat z lidí blbce. Ještě jsem se definitivně nerozhodl, jestli ji z toho vyvedeme. Nejde o bagatelní částku za poštovné, ale jde o princip. Nesmí si myslet, že může dělat blbce z dodavatelů a nechat za to platit živé tvory, i když je to hmyz, týráním bez potravy, ve špatných podmínkách a mít z toho „svinskou radost“.

OJEBÁVAČI MEZI TERARISTY

 

Každý to asi zná. Denně chodí mailem různá sdělení, že jste zdědili miliony dolarů, nebo liber, případně nějaký bankovní úředník našel ležet někde miliony, ze kterých vám dá 40%, když mu pomůžete peníze vyzvednout, protože jste jediný důvěryhodný, koho našel. Denně pokusy vás nějak „ojebat“ nebo ošulit.

V posledních dnech se našel jeden takový i mezi rádobyteraristy ze Slovenska. Vystupuje zásadně jen pod mailovými adresami, neuvádí jméno, kontaktní údaje, nic. Říká o sobě, že je soukromá osoba, chovatel. Ovšem při bližším zkoumání zjistíte, že v branži podniká (s problémy). Důsledně dbá na zametání stop na internetu, když byste náhodou o něm chtěli vědět víc. Dobrý podvodník musí být důsledný do detailu. Tohle náš „terarista“ podcenil.

Takže pán poslal objednávku na několik tisíc sarančat, všechno bolo super, príde si až k nám… Naozaj až do okamžiku, kdy se má dohoda začít plnit. Vy zabalíte zboží a čekáte…. Samozřejmě nic se nekoná. Na sms žádná reakce, telefony se neberou. Potom tedy přijde fáze „prepáčte, ospravedlňujem sa“…a spousta důvodů, proč to jak na potvoru teď nevyšlo, ale večer už to naozaj vyjde. Večer to dopadne stejně jen s tím rozdílem, že tentokrát je bohužel problém s autem. To se může stát. Prídem zajtra. Pokračování je asi jasné…. Zajtra, tedy už dnes se zase nic nekonalo a už se přestalo komunikovat úplně. Takže nezbývá, než s milou vzpomínkou zase to kvantum sarančat vybalit a „ustájit“. Aspoň se nenudíte a nemusíte si shánět práci.

A jak se ten milý pán jmenuje? Matej Š. z Bratislavy – Ružinova (ale tohle vám o sobě sám neřekne) Vystupuje pod maily matej.tera@centrum.sk a matej.tera@post.sk

Jakmile budete mít nějakou možnost kontaktu s tímto pánem, doporučuji maximální opatrnost. Je to takový malý ojebávač a rád s každým vyjebává.       

Zoohaus.cz

ad. Týrání leguána zeleného

 

V diskusi na Facebooku se objevila fotografie pořízená ve „zverimexu“ ve Zlíně (viz. níže). Obrátil jsem se na Okresní veterinární správu ve Zlíně s podnětem k prošetření podezření z týrání zvířete. Dnes přišla reakce SVS a z ní vyplývá, že leguán zelený má snad konečně lepší podmínky, i když to, co předtím musel prožít se nedá vrátit. Majitel prodejny dostal evidentně avízo (po zveřejnění na našem Black listu) a leguána přemístil. Nezbývá než věřit, že jeho jednání bude v dalším řízení patřičně „oceněno“ tak, aby se choval ke zvířatům tak, jak se sluší a patří a nebral je jen jako kusy a zdroj příjmů.

Pokud kdokoliv narazí na podobný případ a je lhostejné, jestli někde na burze, ve „zveráku“ nebo jinde, pokud nás bude informovat a pošle k věci nějaké foto a přidá nějaký popis události, časové údaje, kdy k tomu došlo a pod. budeme postupovat stejně, jako v tomto případě. Půjde to pomalu, ale postupně se nám snad podaří zlepšit neutěšený stav v přístupu některých „chovatelů“ ke zvířatům. Když to nejde přesvědčováním a domluvou, musí nastoupit represe podle zákona. Anonymitu oznamovatele samozřejmě zaručujeme.

Děkujeme za to, že jedna návštěvnice „zverimexu“ nezůstala lhostejná a díky ní se podařilo ukončit utrpení jednoho zvířete a chovatele potrestat.

 

Terraristik.cz

 

Takhle nabízí zvířata jeden z mnoha „zverimexů“

Zákaznice „zverimexu“ ve Zlíně – Malenovicích nás upozornila na tristní podmínky, za kterých je nabízený v prodejně vedle supermarketu Terno  (třída Tomáše Bati), Leguán zelený. Absolutně nevyhovující prostor, osvětlení, pravděpodobně i teplota a další. Podle zaslané fotografie a popisu stavu lze soudit, že tam dochází k trýznění tohoto leguána a není vyloučeno, že stejně tak „chovají“ v této prodejně i další zvířata. Věc předáváme k vyřízení Krajské veterinární správě ve Zlíně.

Pokud někdo z milovníků zvířat narazí na podobný případ týrání a bude možné věc doložit fotografiemi a svědectvím, v zájmu ochrany zvířat budeme tyto případy zveřejňovat a oznamovat příslušným úřadům.

 

leguan

Stav 4.10.2016

Krajská veterinární správa ve Zlíně se věcí začala zabývat. Doufejme, že se blíží konec utrpení toho zvířete.

Vaše podání ve věci „oznámení podezření z týrání zvířat“ bylo doručeno 05.10.2016 16:40:07 na elektronickou adresu podatelny a zaregistrováno pod číslem SVS/2016/119600.

Podání bylo po kontrole všech náležitostí elektronickou podatelnou přijato k dalšímu zpracování. O způsobu či výsledku vyřízení podání Vás bude informovat přímo určený referent, do jehož kompetence Vaše podání přísluší.

Terraristik.cz

Piebald, nebo žralok?

Není tajemstvím, že někteří „chovatelé“ mají jen jediný cíl, svůj zisk. Nezajímá je genetika, často příliš ani podmínky chovaných zvířat. Všechno směřuje k jednomu cíli. Pokud možno co nejrychleji na chovu zvířat zbohatnout. Proto jdou stranou všechna chovatelská pravidla. Dochází k páření často úzce příbuzných hadů a pokud dojde ke snůšce z takového páření, tak nastaví teplotu v inkubátoru nad hranici, která je považovaná u druhu za optimální. U krajty královské za takovou teplotu považujeme 31° – 31,5°C Pokud teplota osciluje mezi těmito hodnotami s krátkodobými změnami + – desetiny stupně, je všechno v pořádku a mláďata se vylíhnou zdravá. Při této teplotě dochází k líhnutí kolem 60 dne inkubace. Když ovšem „chovatel“ chce obejít přírodu, dosáhnout inkubace o několik dní dřív a tím i dřívějšího zisku, nastaví teplotu nad 32°C a  často jsou výsledky katastrofální. Líhnou se degenerovaní, nebo zdravotně postižení jedinci a jen v malém procentu případů normální mláďata. V závislosti na procentu překročení optimální teploty při inkubaci vajec. Vrchol „chovatelské nestoudnosti“ je ovšem taková mláďata prodávat, nebo je dokonce dále množit.

Před časem mi volal jeden pán, jestli může mít krajta královská předkus, jako někdy mívají štěňata. Myslel jsem, že si dělá legraci, ale poslal mi dvě fotografie formou MMS. Fotografie nejsou příliš kvalitní, ale postižení samečka Piebalda je na nich dostatečně vidět. Vrchní čelist je výrazně delší a připomíná spíše hlavu žraloka, než hada. Ten pán si velmi přál mít Piebalda a tak reagoval na inzerát a jel si pro mládě přes celou CZ až do Jihočeského kraje. Tam samečka převzal a ničeho si nevšiml. Překvapení přišlo až doma. Potom mi volal s nadějí, že z toho Piebald snad vyroste, protože ten, který mu hada prodal ho ujistil, že je všechno v pořádku a dokonce mu dal podepsat papír, že přebírá mládě zdravé, bez známek nemoci. Poradil jsem mu, aby Piebalda reklamoval, protože se nejedná o nemoc, ale degenerativní změny, bez možnosti léčení. To mu následně potvrdili i na veterině, kam se obrátil.

Nevím, jak celá záležitost dopadla. Pravděpodobně si pán Piebalda nechal, jako domácího miláčka a s genetickou vadou se smířil. Nic jiného mu ostatně nezbývalo, jen dlouhé a nákladné soudy, protože „chovatel“ mával papírem s podpisem, že had byl zdravý. Znalecký posudek by samozřejmě takovou obhajobu vyloučil, ale to zvíře nemohlo čekat roky, až to nějak dopadne.

Příhodu uvádím jako odstrašující příklad, co se všechno může stát. Jméno toho „chovatele“ znám, ale na přání pána který volal ho neuvedu.

TERRARISTIK.CZ
TOPlist