clovek

MŮJ ÚČET

ad. Týrání leguána zeleného

 

V diskusi na Facebooku se objevila fotografie pořízená ve „zverimexu“ ve Zlíně (viz. níže). Obrátil jsem se na Okresní veterinární správu ve Zlíně s podnětem k prošetření podezření z týrání zvířete. Dnes přišla reakce SVS a z ní vyplývá, že leguán zelený má snad konečně lepší podmínky, i když to, co předtím musel prožít se nedá vrátit. Majitel prodejny dostal evidentně avízo (po zveřejnění na našem Black listu) a leguána přemístil. Nezbývá než věřit, že jeho jednání bude v dalším řízení patřičně „oceněno“ tak, aby se choval ke zvířatům tak, jak se sluší a patří a nebral je jen jako kusy a zdroj příjmů.

Pokud kdokoliv narazí na podobný případ a je lhostejné, jestli někde na burze, ve „zveráku“ nebo jinde, pokud nás bude informovat a pošle k věci nějaké foto a přidá nějaký popis události, časové údaje, kdy k tomu došlo a pod. budeme postupovat stejně, jako v tomto případě. Půjde to pomalu, ale postupně se nám snad podaří zlepšit neutěšený stav v přístupu některých „chovatelů“ ke zvířatům. Když to nejde přesvědčováním a domluvou, musí nastoupit represe podle zákona. Anonymitu oznamovatele samozřejmě zaručujeme.

Děkujeme za to, že jedna návštěvnice „zverimexu“ nezůstala lhostejná a díky ní se podařilo ukončit utrpení jednoho zvířete a chovatele potrestat.

 

Terraristik.cz

 

TOPlist