clovek

MŮJ ÚČET

Takhle nabízí zvířata jeden z mnoha „zverimexů“

Zákaznice „zverimexu“ ve Zlíně – Malenovicích nás upozornila na tristní podmínky, za kterých je nabízený v prodejně vedle supermarketu Terno  (třída Tomáše Bati), Leguán zelený. Absolutně nevyhovující prostor, osvětlení, pravděpodobně i teplota a další. Podle zaslané fotografie a popisu stavu lze soudit, že tam dochází k trýznění tohoto leguána a není vyloučeno, že stejně tak „chovají“ v této prodejně i další zvířata. Věc předáváme k vyřízení Krajské veterinární správě ve Zlíně.

Pokud někdo z milovníků zvířat narazí na podobný případ týrání a bude možné věc doložit fotografiemi a svědectvím, v zájmu ochrany zvířat budeme tyto případy zveřejňovat a oznamovat příslušným úřadům.

 

leguan

Stav 4.10.2016

Krajská veterinární správa ve Zlíně se věcí začala zabývat. Doufejme, že se blíží konec utrpení toho zvířete.

Vaše podání ve věci „oznámení podezření z týrání zvířat“ bylo doručeno 05.10.2016 16:40:07 na elektronickou adresu podatelny a zaregistrováno pod číslem SVS/2016/119600.

Podání bylo po kontrole všech náležitostí elektronickou podatelnou přijato k dalšímu zpracování. O způsobu či výsledku vyřízení podání Vás bude informovat přímo určený referent, do jehož kompetence Vaše podání přísluší.

Terraristik.cz
TOPlist