cz cz cz
clovek

MŮJ ÚČET

Články archiv

Navštivte náš on-line prodej krmného hmyzu!

Vítejte na portále pro teraristiku

 

 

TERARISTIKA

 

Na našem webu můžete nabídnout svoje odchovy jiným chovatelům, nebo najít nový přírůstek do svého chovu v sekci https://www.terraristik.cz/vypis-inzeratu/ Inzeráty mohou vkládat registrovaní účastníci. Inzerce plazů, potřeb pro teraristiku, krmiv a další je možná přes přehledný rozcestník https://www.terraristik.cz/rozcestnik-pridani-inzeratu/

Jednoduchá registrace umožní využívat další možnosti na našich stránkách. Například vložit zdarma svůj link, nebo banner v sekci https://www.terraristik.cz/linky/  Registrovaní uživatelé mají možnost využít i komerční reklamu a další služby.

Přicházíme s verzí kalendáře chovatelských událostí, která umožní navrhovat ke zveřejnění na google.maps jednak klasické burzy a výstavy, ale také jiné události. Jako je třeba otvírání nového marketu s chovatelskými potřebami, životní jubilea chovatelů, odborné přednášky a můžete například propagovat „Den otevřených dveří“ ve vašem chovu, spojený s nabídkou a prodejem odchovů. Fantazii se meze nekladou. Kalendář je mezinárodní. K návrhu vložení chovatelské akce v základní  textové verzi není nutná registrace a zápis je zdarma.

Pro chovatele bude jistě zajímavá možnost prostudovat publikaci   NEMOCI PLAZŮ prof. Zdeňka Knotka. Pan profesor nám s velkým pochopením pro chovatelskou veřejnost a další zájemce umožnil zveřejnit svoji knížku, která není běžně dostupná. Velmi zajímavá je sekce  VET PRO PLAZY  Na tomto místě přinášíme články a příspěvky odborníků, veterinárních lékařů a herpetologů, k problematice zdraví a nemocí plazů. Spolupracujeme především s Klinikou chorob ptáků, plazů a drobných savců  Veterinární univerzity v Brně, specialisty pro plazy, pod vedením pana profesora Zdeňka Knotka MVDr., CSc., Dipl. ECZM

Odborné články a zajímavosti ze světa teraristiky uvádíme v sekci       REPTIL CLUB

Teraristický portál www.terraristik.cz nabízí svůj obsah ve třech jazycích a také je navštěvován zahraničními chovateli. Chovatelé, nebo odborníci z jiných zemí se rovněž podílí i na obsahu našich stránek. Váš inzerát uvidí i zahraniční chovatelé a naopak máte možnost najít zvíře do svého chovu v zahraničí. Často se jedná o chovatele z Německa, nebo Rakouska a možnost osobního kontaktu s chovateli z jiných zemí je docela reálná.

Rádi zveřejníme i vaše články, fotografie, nebo videa. Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás prosím na

info@terraristik.cz

Robert Schlesinger admin www.terraristik.cz

 

Slovo veterináře

Pořídit si terarijní zvíře nepředstavuje v současnosti žádný problém, bohužel. Proč bohužel? Odpověď je nasnadě. Skutečnost, že si dnes lze snadno zakoupit obojživelníka, plaza, ptáka nebo drobného savce přes internet, na burzách, v kamenných prodejnách či jinde, vede k tomu, že si jej může pořídit takřka kdokoli. Tedy i člověk bez předchozích zkušeností a jakýchkoli informací či alespoň základního biologického či zoologického povědomí.

Uvědomme si, že například chov plazů je značně náročný, což platí pro malé želvičky, přes chameleony … až po velké hady či ještěry. Například právě tolik oblíbené malé želvičky, ať již suchozemské či vodní (a nejen ty), bývají pro svou roztomilost velmi často doporučovány jako „dárek pro děti“, přestože tyto a ani sami rodiče nemají potuchy o náročnosti takového chovu.

Základní věc, kterou by si měl každý chovatel uvědomit a pochopit, je skutečnost, že držení a pobyt v zajetí si zvířata nezvolila dobrovolně. Proto je nezbytné se podle toho chovat a poskytnout co možná nejoptimálnější a nejpřirozenější podmínky pro jejich život.

V našem oboru se každodenně setkáváme s mnohdy tragickými osudy v zajetí chovaných plazů, a to nejen z důvodu již zmiňované náročnosti chovu, ale zejména z nedostatku získaných informací k chovu zvířete před jeho koupí. Zvířata vidíme mnohdy v takovém stavu, kdy na jejich záchranu je již pozdě. Pokud se život zvířete podaří zachránit, nezřídka je pak postiženo takovými následky, že by v přírodě nepřežilo. Je to krutá daň za nezodpovědnost chovatele, nemyslíte?
S bazálními neznalostmi a z toho vyplývající neochotou informovat zájemce o zvíře, se setkáváme již v první linii – tedy i u některých prodejců. Někteří z nich opravdu upřednostňují byznys před zájmem zvířete.

Je nicméně na budoucím chovateli, aby si předem všechny potřebné a nezbytné informace pro chov zvířete sám zajistil. Tak by se měl zachovat každý zodpovědný člověk, který si plánuje pořídit svého nového domácího ‘mazlíčka’. Na nedostatek literatury v knižní či elektronické podobě se již v dnešní době nelze vymlouvat. Naše pracoviště není k takovým chovatelům lhostejné a jsme schopni poradit, případně doporučit vhodný zdroj informací.
Pokud zvažujete výběr a nákup nového člena rodiny, vezměte si k srdci následující moudrá slova:
„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“ (Antoine de Saint-Exupéry).

pro Terraristik.cz

MVDr. Ing. Eva Čermáková, klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců

VETERINÁRNÍ A FARMACEUTICKÁ UNIVERZITA BRNO

 

Přidejte se k nám na Facebooku

pythonregius-cover
Banner-Terraristik.cz_-300x111

 

Inzerce terarijních zvířat

 Pravidla inzerce terarijních zvířat – Pro vkládání inzerátů se musíte zaregistrovat. Vyplňte prosím všechny údaje (tučně zvýrazněné údaje jsou povinné). Zveřejněné bude povinně uživatelské jméno. Ostatní informace o vás jen v rozsahu, který si zvolíte označením volby zveřejnění u jednotlivých údajů. Pokud budete chtít zveřejnit jen svoje uživatelské jméno, jako vaše adresa bude uvedena EU. Všechny osobní údaje můžete kdykoliv měnit a upravovat možnost zveřejnění, s výjimkou uživatelského jména, které si zvolíte při registraci. Přístup k editaci údajů budete mít pod tlačítkem „Můj účet“, kde najdete aktuální stav zveřejněných informací o sobě a také stav svého konta, pro úhradu placených služeb.

Vyzkoušejte nové technické možnosti inzerce

Každý inzerát vložený na náš portál pro teraristiku můžete sdílet vy i ostatní jedním kliknutím v teraristických skupinách na Facebooku a ti, kterým se váš inzerát bude líbit, ho můžou na našich stránkách na FB lajkovat. Standard inzerce je zdarma. Vaše inzeráty uvidí chovatelé z dalších zemí a tím se velmi rozšíří okruh lidí, se kterými můžete spolupracovat. Doporučujeme proto užívat latinské názvy druhů, případně mezinárodně obvyklé (EN, DE) Na našich stránkách naleznete také zkušenosti špičkových chovatelů z celého světa. Postačí velmi jednoduchá registrace a můžete využít všechny možnosti portálu.

 
 
 

Potřeby pro teraristiku, krmný hmyz

Zoohaus

Portál pro chovatele plazů

Portál pro chovatele plazů je určený všem teraristům, chovatelům a milovníkům přírody. Můžou zde hledat svoje nové domácí miláčky, nabízet svoje zvířata pro potěšení jiných chovatelů, případně si s jinými chovateli něco vyměnit.

Chceme ale také zveřejňovat odborné články, především pro teraristy. Máme přislíbenou spolupráci s týmem odborníků z Veterinární univerzity v Brně. Uveřejníme rádi také články chovatelů, kteří mají zájem zveřejnit svoje zkušenosti z chovu. Články bude možno doprovodit fotografiemi. Bude je možno vkládat prostřednictvím redakce portálu.

Děkuji za pomoc při výstavbě stránek přátelům, mezi patří na př. pan Stefan Wieser, nebo Rosier Van De Kuil, který dal k dispozici krásné fotografie ze svého chovu.

Těším se na spolupráci s vámi.

Robert Schlesinger, admin portálu Terraristik.cz    info@terraristik.cz

*

 

 

 

 

TOPlist