cz cz
clovek

MŮJ ÚČET

LIDSKÉ HYENY MEZI CHOVATELI

 

Otevírám tuto stránku pro mne velmi smutným příběhem. Kdybych nemohl doložit to, o čem budu psát, asi by mi nikdo nevěřil, že je něco takového možné. Bohužel žádné svinstvo na zvířatech není dost velké na to, aby se nenašel někdo, kdo to udělá.

Mezi chovatelskou veřejností se tradují různé hororové příběhy. Některé mají reálný základ, jiné jsou vyprávěny tak, že jedna paní povídala… Necháme stranou zprávy, jak někteří „chovatelé“ ozařovali svoje odchovy před prodejem RTG zářením, aby si udrželi monopol na „trhu“. Vypráví si to všichni, ale nikdo nic nemůže dokázat. Já uvedu jen tvrdá fakta, která dokázat mohu. Vynechám jen jméno chovatele, který tu hrůzu vymyslel a realizoval. Nebylo to jednoduché, ale nahradil mi ztrátu nádherného zvířete a dnes už se teraristice nevěnuje. Byl to zahraniční chovatel.

Dotyčný chovatel, se kterým jsem spolupracoval delší dobu a setkávali jsme se několikrát do měsíce v Rakousku, se rozhodl skončit s chovem hadů. Celý chov nabídl k prodeji. Mezi jinými také nádhernou subadultní samici krajty královské v mutaci Black pastel Piebald. Její cena byla v řádu tisíců EUR a já jsem se nemohl rozhodnout. Následně mi řekl, že ji už prodal. Litoval jsem své nerozhodnosti. Potom ovšem zcela nečekaně přišla zpráva, že kupec nezaplatil požadovanou zálohu a že samice je tedy volná k prodeji. Navíc pro mě, jako pro kamaráda exkluzívní sleva. Podmínkou byla jen rychlost celého obchodu. Proti rychlosti jsem nic nenamítal a tak jsem si šťastný brzo vezl domů krasavici, navíc za přijatelnou cenu. Byť v přepočtu pořád v řádu několika desítek tisíc korun.

Samice nežrala několik týdnů, ale to jsem přičítal povaze krajt královských. Při pokusech o krmení tvrdě útočila na hlodavce. Prostě ani náznak chuti na krmení. Asi po dvou měsících přišel konec příběhu. Našel jsem ji v teráriu mrtvou. Byl to veliký šok a osobní tragedie. Samozřejmě jsem ji hned uložil do chladničky a kontaktoval Kliniku malých zvířat, ambulanci plazů na Veterinární univerzitě v Brně. Druhý den jsem dostal výsledek pitvy a to byl další šok. Krajta měla zcela ucpané tlusté střevo velkým množstvím podestýlky, dřevěných třísek, nebo hoblin. (fotky přikládám)

Je jen jediný způsob, jak se takový materiál mohl dostat do zažívacího traktu plaza. Musela to dostat spolu s hlodavcem. Někdo si dal tu práci, že rozřízl mraženého potkana, nacpal substrátem a zašil. Krajta samozřejmě takového potkana normálně polkla a tím byla odsouzena k smrti. Nevím, která svině to udělala a proč. Dle tvrzení majitele ji krmil jen on sám. Ovšem v kontextu toho, že náhle nabídl špičkového hada za poloviční cenu s důrazem na rychlost, není těžké hádat kdo ji takhle zákeřně zabil. Zůstává otázka PROČ? Možná to měla být pomsta původnímu zájemci, nebo byla krátký čas u tohoto původního zájemce a ten se pomstil za to, že ji musel vrátit chovateli… To mi nikdy nedokázal vysvětlit a ani nechtěl.

Nádherné zvíře tak zaplatilo životem za přízemní intriky nějakého primitiva. Dodnes jsem se s tím nedokázal vyrovnat. I proto mám (slovy nějakého individua odněkud z Facebooku) zvrácené myšlení (tím je myšlena ochrana zvířat proti týrání). A při vzpomínce na svoji krajtí krasavici, budu vystupovat za práva zvířat ještě s větší rozhodností a důrazem.

Tolik tedy smutný příběh a na důkaz pravdivosti přikládám fotografie a lékařskou zprávu.

Zůstaly mi jen vzpomínky a otázka…. PROČ musela tak trýznivě zemřít?

Pán s citlivou duší mi poslal tento mail, o který se rád s ostatními podělím. Ovšem s tím, aby nařizoval komukoliv, co kam může vložit, zvláště když to nevadí majiteli onoho serveru, to snad trochu přehnal.  Jeho žádost bude samozřejmě zamítnuta.

 

Jděte si blejt ty vaše hovadiny na vlastní stranky a nezasirejte tady inzerci. To pokaždé kdyz se vám něco stane tak to sem strčíte? To si běžte na facebook tam vas možná někdo i polituje , ale v inzerci to nemá co dělat!
S pozdravem
Strmiska    z adresy strmrad@seznam.cz

 

TOPlist