clovek

MŮJ ÚČET

TERARISTIKA

 

Na našem webu můžete nabídnout svoje odchovy jiným chovatelům, nebo najít nový přírůstek do svého chovu v sekci https://www.terraristik.cz/vypis-inzeratu/ Inzeráty mohou vkládat registrovaní účastníci. Inzerce plazů, potřeb pro teraristiku, krmiv a další je možná přes přehledný rozcestník https://www.terraristik.cz/rozcestnik-pridani-inzeratu/

Akceptujeme jen inzeráty týkající se teraristiky, nebo živé přírody. Všechny ostatní inzeráty budou smazány a uživatel zablokován.

 

 

Jednoduchá registrace umožní využívat další možnosti na našich stránkách. Například vložit zdarma svůj link, nebo banner v sekci https://www.terraristik.cz/linky/  Registrovaní uživatelé mají možnost využít i komerční reklamu a další služby.

Přicházíme s verzí kalendáře chovatelských událostí, která umožní navrhovat ke zveřejnění na google.maps jednak klasické burzy a výstavy, ale také jiné události. Jako je třeba otvírání nového marketu s chovatelskými potřebami, životní jubilea chovatelů, odborné přednášky a můžete například propagovat „Den otevřených dveří“ ve vašem chovu, spojený s nabídkou a prodejem odchovů. Fantazii se meze nekladou. Kalendář je mezinárodní. K návrhu vložení chovatelské akce v základní  textové verzi není nutná registrace a zápis je zdarma.

Pro chovatele bude jistě zajímavá možnost prostudovat publikaci   NEMOCI PLAZŮ prof. Zdeňka Knotka. Pan profesor nám s velkým pochopením pro chovatelskou veřejnost a další zájemce umožnil zveřejnit svoji knížku, která není běžně dostupná. Velmi zajímavá je sekce  VET PRO PLAZY  Na tomto místě přinášíme články a příspěvky odborníků, veterinárních lékařů a herpetologů, k problematice zdraví a nemocí plazů. Spolupracujeme především s Klinikou chorob ptáků, plazů a drobných savců  Veterinární univerzity v Brně, specialisty pro plazy, pod vedením pana profesora Zdeňka Knotka MVDr., CSc., Dipl. ECZM

Odborné články a zajímavosti ze světa teraristiky uvádíme v sekci       REPTIL CLUB

Teraristický portál www.terraristik.cz nabízí svůj obsah ve třech jazycích a také je navštěvován zahraničními chovateli. Chovatelé, nebo odborníci z jiných zemí se rovněž podílí i na obsahu našich stránek. Váš inzerát uvidí i zahraniční chovatelé a naopak máte možnost najít zvíře do svého chovu v zahraničí. Často se jedná o chovatele z Německa, nebo Rakouska a možnost osobního kontaktu s chovateli z jiných zemí je docela reálná.

Rádi zveřejníme i vaše články, fotografie, nebo videa. Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás prosím na

office@zoohaus.cz

Robert Schlesinger admin www.terraristik.cz

 

Slovo administrátora

Vážení přátelé, každá nová věc přináší nedůvěru a také řadu otázek. Dovolte mi tedy stručně vysvětlit, proč jsem vytvořil Terraristik.cz a také bych rád odpověděl na pár otázek, které mi byly  často kladeny.

Milovníci terárií a plazů v některých zemích musí respektovat některá omezení a zákony. Mimo jiné např. předpisy týkající se prodeje zvířat na internetu. Majitelé a chovatelé budou v případě porušení těchto nařízení čelit sankcím úřadů. Velké množství chovatelů proto svá zvířata nabízí na FB, ale nejsou úplně mimo dosah úřadů. Provoz FB v každé zemi se musí řídit zákony dané země a to platí i pro chovatele.

Přišli jsme proto s nápadem vytvořit pro chovatele „Terraristik.cz“, který nabízí chovatelům z České republiky i zahraničním chovatelům možnost nabízet zde své odchovy a prodejná zvířata k prodeji bez omezujících předpisů. Na provozování našich webových stránek se vztahuje legislativa České republiky a ta žádná taková omezení neobsahuje. Existuje  samozřejmě  zákaz obchodu se zvířaty podle dohody CITES, ale to je jiné téma.

Terraristik.cz nerozlišuje chovatele jako firmy nebo soukromé osoby. Omezením je, že nabídky komerčního charakteru (obchodu) musí vybrat kategorii Exclusive. Je jedno, zda se jedná o firmu nebo soukromníka. Bezplatná registrace vyžaduje pouze „uživatelské jméno“ a heslo a e-mail účastníka. Pokud registrovaný uživatel nechce uvést svou zemi, zobrazí se na jeho displeji štítek EU. Každý uživatel si s tím může naložit, jak uzná za vhodné, a tyto informace může kdykoli změnit v části „Zůstatek“. Pokud chce uživatel zůstat v anonymitě, vybere si dříve nepoužívanou e-mailovou adresu. Každý si to může dělat, jak uzná za vhodné. Taková praxe v žádném případě neporušuje platné zákony České republiky. Web je registrován v CZ a vlastníkem webu je také český občan.

Dalším omezením je to, aby se inzeráty týkaly výhradně teraristiky, případně živé přírody! Všechny ostatní inzeráty budou mazány a jejich autor zablokován.

Je samozřejmě na uživateli, jak se k úřadům své země postaví ve vztahu k ziskům, kterých může na Terraristik.cz dosáhnout. V takovém případě samozřejmě platí právo země zúčastněné osoby. Náš portál chrání osobní údaje všech zúčastněných.

Nabízíme přímé napojení na další potenciální trhy. Další možnosti, jako je zábava, vzdělávání a další propagační příležitosti pro všechny chovatele, jsou samozřejmostí.

Terraristik.cz je provozován bez komerčních postranních úmyslů,

Terraristik.cz je určen a vytvořen  výhradně pro milovníky přírody a zvířat.

Nic jiného jsme neměli v úmyslu.

Váš administrátor

 

 

TOPlist