clovek

MŮJ ÚČET

Bylinkové seno z přírodního parku Almenland

Pro chovatele jsme připravili ve spolupráci s rodinou Reisinger z rakouského přírodního parku ALMENLAND ve Štýrsku nabídku velmi jemného bylinkového sena. Seno je vyráběno tradiční technologií sedláků. Louky, na kterých rostou traviny a poskytují seno Almenland, se vyznačují jedinečnou biodiverzitou. Nejen mladá, svěží tráva, ale i aromatické bylinky, jako je šalvěj, kontryhel a popenec, jsou důležitou složkou a dávají senu nezaměnitelné aroma.

Základem této biologické rozmanitosti je tradiční hospodářství s přirozeným hnojením. Seno Almenland pochází ze zvláštního regionu Štýrska, který se vyznačuje intaktní přírodou. V nadmořské výšce 800 až 1 200 metrů, nesčetné množství alpských bylin dává tomuto senu svou nezaměnitelnou chuť a vůni. Díky přírodnímu hnojení tu rostou četné voňavé byliny, které se nevyskytují ve velkovýrobě.


Louky jsou hnojeny ovčím hnojem a nepoužívají se žádné chemické postřiky. Seno je vhodné jak pro hlodavce, tak především pro svoji výjimečnou jemnost také například pro chov sarančat (v našem chovu je dlouhodobě vyzkoušeno), v teraristice můžete seno nabídnout například suchozemským želvám. Jedná se o seno mimořádné kvality a navíc krásně voní.    

Co o něm říká výrobce:

Recept pro vynikající kvalitu sena Almenland spočívá v přirozeném hnojení ovčím hnojem,  v šetrné sklizni a sušení. Louky, na kterých rostou traviny a poskytují seno Almenland, se vyznačují jedinečnou biodiverzitou. Nejen tráva, ale i aromatické bylinky, jako je šalvěj, kontryhel  a popenec, jsou důležitou složkou a dávají senu nezaměnitelné  aroma. Základem této biologické rozmanitosti je tradiční hospodářství  s přirozeným hnojením. 

Zvláštní pozornost věnujeme profesionální a šetrné sklizni.

Optimální  doba sečení  za příznivých povětrnostních podmínek zaručuje optimální uchování obsažených živin. Stroje se používají šetrně a  zařízení na sušení sena s odvlhčovačem zaručuje dobrou trvanlivost.

Aby se zachovala zvláštní vůně a přirozená barva alpských bylin, bylo bylinkové seno baleno ručně. ( balení 1kg = objem cca 62 L) Seno dovážíme od výrobce  vlastním dopravním prostředkem. Tím je vyloučeno možné poškození a nesprávná manipulace při kamionové přepravě a zachování všech vlastností bylinkového sena Almenland.

 

Bylinkové seno

 

Takhle chutná seno ALMENLAND sarančatům v našem chovu ( eshop )

 

NAŠE SENO

Přírodní park Almenland ve Štýrsku je známý svou jedinečnou, nedotčenou přírodou. A přesně tam se vyrábí podle staré tradice ručně naše speciální seno Almenland. S velkou láskou se věnujeme výrobě a péči o seno, protože jsme přesvědčeni, že vaši domácí mazlíčci rádi ochutnají, jak jemná  šťavnatá tráva s bylinkami  bez pesticidů a bez chemického hnojení  roste na našich pastvinách. 

Vaše rodina Reisinger

***************************************

Objednávky na eshopu ZDE

Osobní odběr je po předchozí dohodě možný. Info na office@zoohaus.cz

TOPlist